Nowa wystawa. “Marzenia”. Jan Koloczek.

Dyrektor Powiatowego Muzem Ziemi Głubczyckiej oraz dyrektor Muzum Wsi Opolskiej zapraszają Państwa na wernisaż rzeźby Jana Koloczka “Marzenia” dnia 12.04.2018 r. w czwartek o godzinie 10.45 do sali wystawowej w sukiennicach Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej, ul. Rynek 1.
Wystawa potrwa do 13.05.2018 r. Można oglądać ją od wtorku do piątku (9.30-15.30) oraz w 2 i 4 niedzielę miesiąca (12.00-15.30)

Jan Koloczek – rzeźbiarz, a z zainteresowań także filozof i teolog. Urodził się w 1964 roku w Otmuchowie. Już od najmłodszych lat przejawiał uzdolnienia plastyczne.. W jego drewnianych, intensywnie polichromowanych rzeźbach, spotykają się motywy sakralne, filozoficzne, astrologiczne, kosmologiczne. Alegorycznie ujęte, z fantazją, lekkością i humorem, emanują afirmacją urody życia. Oddają zadumę nad naturą świata i człowieka, porządkiem przemijania, wobec tego, co wiadome i naoczne i tego, co niewiadome. Materialność, cielesność, zmysłowość łączy się z tym, co tajemnicze, niewytłumaczalne, magiczne. Ważnym tematem w rzeźbach Jana Koloczka jest kobieta: kobieta- motyl, kobieta-anioł, kobieta-matka ziemia, kobieta – przedmiot pożądania, istota ziemska i nieziemska jednocześnie. Jego rzeźby robione są z jednego kawałka drzewa.