Znalezisko w zbiorniku wodnym po starym wyrobisku kamieniołomu w lesie “Marysieńka”

W dniu 1.06.2018 r. członkowie Stowarzyszenia Miłośników Muzeum i Ziemi Głubczyckiej wraz z grupą nurków w obecności dyrektor naszego muzeum przeglądała stan zbiornika wodnego po starym wyrobisku kamieniołomu w lesie “Marysieńka”.

Ustalono, że wyrobisko jest obecnie mocno zamulone a woda nieprzejrzysta. Użyte podczas badań oświetlenie nie poprawiło widoczności.

Głębokość zbiornika sięga maksymalnie 4 metrów.

Stan wody pozwolił jedynie na dotykowe sprawdzenie obszaru w zasięgu dłoni nurka. W takich warunkach udało się zlokalizować obecność dwóch wagoników do transportu urobku kamienia i niezidentyfikowaną konstrukcję metalową.