48-100, Głubczyce, Rynek 1
+48(77)4850193
sekretariat@muzeum-glubczyce.pl

Regulamin zwiedzania

Regulamin zwiedzania

Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej w trakcie trwania epidemii
dla zwiedzających będzie czynne od wtorku do piątku w godzinach 10.00-15.00
oraz w 2 i 4 niedzielę każdego miesiąca w godzinach 12.00-15.00

 

W powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej w trakcie trwania epidemii zostały wprowadzone następujące zasady:

Turyści indywidualni – liczba zwiedzających muzeum jest ograniczona (uwzględnia zachowanie reżimu sanitarnego i możliwość zachowania bezpiecznych odstępów).

Turyści zorganizowani  zwiedzanie będzie odbywało się w grupach o ograniczonej liczbie osób, kolejna grupa będzie mogła wejść do muzeum po jego opuszczeniu przez grupę poprzednią (lub opuszczeniu jednej z dwóch kondygnacji), dlatego wprowadzamy rezerwację telefoniczną (pod numerem 77/485 01 93) dla wszystkich grup zorganizowanych w celu usprawnienia przebiegu zwiedzania ( zależne od ilości obsługi dostępnej w danym czasie).

Zwiedzający będą musieli poruszać się po muzeum z zakrytymi ustami i nosem, a dorośli przy wejściu zdezynfekować ręce płynem antybakteryjnym. Wskazane jest zachowanie bezpiecznego odstępu pomiędzy osobami niezamieszkującymi razem. Pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w przyłbice ochronne.

Zakup biletów i pamiątek odbywać się będzie na przygotowanym do tego celu stanowisku, od którego zwiedzający odsunięty będzie na bezpieczną odległość (miejsce zaznaczone żółto-czarną taśmą na posadzce).

W celu ograniczenia kontaktów, oprowadzanie zwiedzających będzie uzależnione od możliwości kadrowych muzeum i po wcześniejszym uzgodnieniu (dlatego wprowadzamy rezerwację telefoniczną pod numerem 77/485 01 93)

Stanowisko z komputerem dla zwiedzających będzie nieczynne do odwołania.

Znajdujące się w ofercie edukacyjnej lekcje muzealne mogą się odbywać w grupach o ograniczonej liczbie uczestników (z zachowaniem reżimu sanitarnego i możliwości zachowania bezpiecznych odstępów) i po wcześniejszym uzgodnieniu (dlatego wprowadzamy rezerwację telefoniczną pod numerem 77/485 01 93).

Muzeum ogranicza organizację imprez: wernisaży, finisaży, spotkań, prelekcji itp. Ograniczona jest także liczba uczestników imprez (zachowanie reżimu sanitarnego i możliwość zachowania bezpiecznych odstępów).
– imprezy otwarte gwarancją uczestnictwa jest dokonanie rezerwacji telefonicznej pod numerem 77/485 01 93
– imprezy zamknięte (uczestnictwo na podstawie zaproszeń)

W muzeum nie będzie możliwości skorzystania z szatni i krzeseł w celu odpoczynku (za wyjątkiem imprez zorganizowanych przez muzeum).

Nasze działania mają na celu udostępnienie dla zwiedzających w sposób bezpieczny zabytkowego obiektu i mieszczących się w nim ekspozycji. Preferujemy zwiedzanie rodzinne , a turyści indywidualni, którzy spotkają się w naszym muzeum przypadkowo , proszeni są o zachowanie od siebie bezpiecznej odległości.

Oczywiście wszyscy pamiętamy, że zwiedzającym nie wolno dotykać eksponatów (to szkodzi zabytkom i nam samym – chemikalia do konserwacji) oraz spożywać posiłków.

Skip to content