48-100, Głubczyce, Rynek 1
+48(77)4850193
sekretariat@muzeum-glubczyce.pl

Dla niepełnosprawnych

Dla niepełnosprawnych

Zapraszamy do naszego muzeum osoby niepełnosprawne. Instytucja jest w znacznej części przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Komunikację między piętrami zapewnia obszerna winda. Najkorzystniejsze wejście do muzeum dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Emilii Plater (przy pizzerii/kawiarni “Paradiso”). Przed wejściem do ratusza znajduje się podjazd, który zapewnia dostęp do windy. Jest to najbliższy punkt do którego można dostać się samochodem. Obok wejścia znajduje się duży parking.

Siedziba muzeum znajduje się na pierwszym piętrze. Przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek. Prosimy o jego użycie w przypadku problemów z wejściem. Możecie Państwo liczyć na pomoc naszych pracowników przy drzwiach frontowych. 

Na terenie wystaw stałych nie ma progów utrudniających komunikację. Wystawy czasowe najczęściej znajdują się na zabytkowym parterze(komory sukiennicze z XIII wieku, które można obejrzeć), natomiast dostęp do sali wystaw czasowych jest niestety utrudniony ze względu na znajdujące się tam stopnie. 

Znajdującą się w sukiennicach makietę Głubczyc z XVIII wieku można obejrzeć w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej (zakładka “Makieta Głubczyc”).

Większe grupy osób poruszających się na wózkach prosimy o wcześniejszą informację dotyczącą zamiaru wizyty, kontaktując się z sekretariatem muzeum pod nr telefonu: 77 485 01 93.

Dla osób z dysfunkcjami wzrokowymi i niewidzących polecamy wizytę z przewodnikiem. 
Opisy przy eksponatach staramy się tworzyć dużą, czytelną czcionką. Na stronie internetowej(prawa/górna część ekranu) istnieje opcja przełączenia podglądu treści z funkcją dla osób niedowidzących.
Osoba niewidząca lub niedowidząca ma prawo wstępu wraz z psem przewodnikiem. Dysponujemy miską dla czworonoga.

Muzeum posiada toaletą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami uprawnione są do wykupienia biletu ulgowego. Zaświadczeniem potwierdzającym uprawnienie do skorzystania z ulgi jest legitymacja dokumentująca niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.

Skip to content