Rekonstrukcja XIV wiecznych drzwi.

Próba rekonstrukcji skrzydła głównych drzwi do ratusza w Głubczycach z XIV w. Skrzydło drzwi wykonał artysta kowal Zdzisław Tromsa ze Sławoszowa, gm. Głubczyce, wg koncepcji dr B. Piechaczek i A. Legendziewicza. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Miłośników Muzeum i Ziemi Głubczyckiej przy udziale sponsorów i w dniu 04.11.2014 r. o godzinie 16:00 uroczyście przekaże Powiatowemu Muzeum Ziemi Głubczyckiej.

Skrzydło drzwi wykonane zostało z drewna obitego blacha pomalowaną na czerwono i wzmocnione kratownicą kutą zamocowaną żelaznymi nitami. Na 2/3 wysokości namalowany jest herb Głubczyc z XIV w. – przedstawienie lwa Przemyślidów i 3 białe bosaki na niebieskim tle. Poniżej znajduje się żelazna kołatka.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu serdecznie dziękujemy.